KURTIJEVA TAKTIKA ŠIRENJA РАNIKE NA BALKANU! Narodni poslanik Drecun i diplomata Milivojević: Kurti želi da izazove sukobe

Narodni poslanik Milovan Drecun i diplomata Zoran MIlivojević izjavili su u emisiji “Puls Srbije” na Kurir televiziji da Kurti taktički pribegava širenju panike jer želi da izazove sukobe. Kosovski premijer …

KURTIJEVA TAKTIKA ŠIRENJA РАNIKE NA BALKANU! Narodni poslanik Drecun i diplomata Milivojević: Kurti želi da izazove sukobe Read More

Арсовски го чепна Шилегов: Ја знам еден Петре што изгуби како цреп на задњи избори, ваља не му е дојдено ракија да краде

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димса Арсовски кој деновиве беше актуелен во медиумите поради наводно патување во Монте Карло, се огласи на фејсбук и го чепна екс градоначалникот Петре Шилегов. Во продолжение …

Арсовски го чепна Шилегов: Ја знам еден Петре што изгуби како цреп на задњи избори, ваља не му е дојдено ракија да краде Read More

Што би се случило ако македонските политичари заедно би биле на одмор? (Легендарно видео)

Дечкото го фалат дека добро ги „имитира“ политичарите. Дали е навистина така? Си „разговараат Апасиев, Талат, Стојанче, Пендаровски и Бранко Црвенковски“. Секако тоа не е реален разговор, туку добра шега …

Што би се случило ако македонските политичари заедно би биле на одмор? (Легендарно видео) Read More

Што би се случило ако македонските политичари заедно би биле на одмор? (Легендарно видео)

Дечкото го фалат дека добро ги „имитира“ политичарите. Дали е навистина така? Си „разговараат Апасиев, Талат, Стојанче, Пендаровски и Бранко Црвенковски“. Секако тоа не е реален разговор, туку добра шега …

Што би се случило ако македонските политичари заедно би биле на одмор? (Легендарно видео) Read More

Жeна што прегазилa 11 годишно детe пратила полиција на домашната адреса на новинарката која пишувала за случајот

Полициско предупредув ање на домашна адреса заради објавен новинарски текст. Полицајци од Неготино, затро пале на вратата на новинарката од ,,Фокус” Вики Клинчарова за да извршат службен разговор, поради поплака …

Жeна што прегазилa 11 годишно детe пратила полиција на домашната адреса на новинарката која пишувала за случајот Read More

Жена што прегазила 11 годишно дете пратила полиција на домашната адреса на новинарката која пишувала за случајот

Полициско предупредување на домашна адреса заради објавен новинарски текст. Полицајци од Неготино, затропале на вратата на новинарката од ,,Фокус” Вики Клинчарова за да извршат службен разговор, поради поплака од страна …

Жена што прегазила 11 годишно дете пратила полиција на домашната адреса на новинарката која пишувала за случајот Read More

Кој има првенство на минување во оваа ситуација? И најдобрите шофери ќе се замислат

Кој има првенство на минување во оваа ситуација? И најдобрите шофери ќе се замислат Фотографија од една крстосница предизвикала полемика на социјалните мрежи, а ниту судскиот вештак ниту инструктор по …

Кој има првенство на минување во оваа ситуација? И најдобрите шофери ќе се замислат Read More

Еве што значи кога ИГРА левото или десното око: Според народното верување, едната страна претставува ЛОШ знак

Сепак, иако медицината кажува едно, кај нашиот народ, но во туѓите култури, постојат и некои верувања кои ја објаснуваат причината за трепкањето на левото или десното око. Верувања Во Кина …

Еве што значи кога ИГРА левото или десното око: Според народното верување, едната страна претставува ЛОШ знак Read More

(Видео) Авион пролета неколку метри над главите на туристите на Скијатос

Авионот летал само неколку метри над главите на туристите, но некои успеале да го овековечат моментот. Многумина биле шокирани и изненадени кога авионот едвај ја поминал оградата на аеродромот. Кога …

(Видео) Авион пролета неколку метри над главите на туристите на Скијатос Read More