Голема промена Ни доаѓа пеколно топло време, па невреме: УХМР објави какво ќе биде времето до среда (ФОТО)

Многу топло време со пораст на дневните температури ќе се задржи утре и во сабота.

Утринските температури утре ќе се движат од 11 до 20 степени, а дневните од 28 до 38 степени, соопшти Управата за хидрометеролошки работи.

Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени, информираат од УХМР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *