КАРЛЕУША ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕР Уникатен фустан за пејачката (ФОТО)

КАРЛЕУША ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕР Уникатен фустан за пејачката (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина и Ника отпатува за Дубаи каде уживаат во продолженото славење на роденденот.

Претходно, пејачката имаше фотосесија по повод роденденот, за чии потреби ја облече креацијата на македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

Фустанот е уникатен, и одлично и прилега на Карлеуша.

Ова не е првпат познатата пејачка да носи креација од Јовановски. Карлеуша носеше негова креација и за потребите на снимањето за српскиот магазин „Хелоу“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *