РКЕ донесе нова одлука: Конечно – ова ќе бидат новите цени на горивата

РКЕ со нова одлука, од полноќ ќе има нови цени на горивата

Поевтинуваат горивата

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе поевтини за 2,00 денара по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цената на БС-98 ќе биде 94 денари.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *