РЕЦЕПТ НА КАРЛЕУША за совршена фигура: Пробајте го нејзиното МЕНИ и резултатите ќе ве воодушеват (ФОТО)

Jeлена Карлеуша веќе некое време внимава што јаде, но и редовно тренира. Комплиментите за нејзиното убаво тело се слеваат, а многумина веруваат дека никогаш не изгледала подобро. Добро е познато дека пејачката е поддржувач на веганството, а нејзиното мени е прилагодено на тој начин на исхрана.

Првата храна која ја исфрлила од исхраната е месото, додека слатките се на второ место.

– Здравјето доаѓа апсолутно и само преку устата. Вие сте здрави како што јадете. На крајот на краиштата, погледнете се во огледало голи.

Сликата јасно ќе ви каже каде грешите. Никогаш во животот не сум бил болен и верувам дека за тоа е заслужна исхраната без месо, со минимум животински протеини во форма на јајца, риба и млечни производи. Прво јадам големо количество овошје, а потоа зеленчук – рекла Карлеуша.

Додавајќи дека тој навистина нема никакви пороци.

– Никогаш во животот не сум пиел кафе, пијам најмалку три литри вода дневно. Ги презирам слатките – нагласила пејачката.

Еве како изгледа менито на Јелена за три дена, со чија помош таа ослабе

ПРВ ДЕН Појадок: Кашкавал со малку маснотии 400 грама, две кришки интегрален леб, салата

Ужина: две јаболка Ручек: Грашок со зеленчук околу 400 грама и салата

Вечера: Салата со тиквички

УШТЕ ЕДЕН ДЕН

Појадок: овесни снегулки 4 лажици, микс од овошје, чиа семе, Ужина: 300 грама цреши

Ручек: Печен боранија со зеленчук, салата

Вечера: Кисело млеко 360 милилитри и салата

ТРЕТ ДЕН

Појадок: Мафини со тиквички, салата, yжина co витаминска салата со црвена зелка

Ручек: Печурки со зеленчук

Вечера: пијалак од зеленчук

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *