ПРЕГАЗИЛЕ ПЕНЗИОНЕР СО УКРАДЕН АВТОМОБИЛ Талкал низ населбата, дивеел со голема брзина и се забил во автобуска станица – хаос во соседна Србија

Јошка Туран која имал 83 години загина, а две лица се повредени во страшната сообра kајка што се случи утринава во Бољевци, Србија а наводно ја предизвикал млад човек кој претходно уукрал автомобил.

Како што дознава српски Курир, меѓу мештаните кружи верзија на приказната во која животот го загубил еден од нивните омилени мештани.

Двајца млади луѓе наводно украле автомобил „Сеат“ од човек кој живее и работи во Австрија.

Како што слушнавме, мажот го оставил клучот во автомобилот само неколку минути додека се вратил во куќата, а потоа останал без автомобил – објаснуваат мештаните и додаваат:

– Тие дивееја и полетаа. Сигурно оделе повеќе од 100 на час, во населено место полно со луѓе кои наутро оделе на работа. Налетале на кутриот дедо Јошка, кој бил на риболов и го yyбилee на лице место.

А потоа за малку ќе згазеле и друг сосед и луѓе на станицата, кога удриле во неа.

По зборовите на итната помош возачот не успеал да биде спасен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *