ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА КОЈА УАПСИ ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МУП И СИН НА ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН КОЈ БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА ВО РЕПУБЛИКА СРПСКА

Се одмотува клопчето во регионот

Високиот функционер на МУП на Република Српска Недељко Лубура и синот на познатиот бањалучки бизнисмен Славко Рогуљиќ, Бојан Рогуљиќ, се уапсени денеска во Трно кај Лакташ.

Според извори од МУП на Република Српска, Лубура и Бојан Рогуљиќ се осомничени дека се вмешани во криењето на еден од членовите на кланот Скалјар, по кого е распишана црвена потерница од Интерпол.

Акцијата ја спроведе МУП на РС по наредба на Обвинителството на БиХ, а во акцијата учествуваа и припадници на Жандармеријата на РС вооружени со долги буриња.

Специјалците утрово го блокирале мотелот „Боми“ и ресторанот „Језеро“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *