БИЗАРНА СMРTТ НА ПЛАЖА: Жена усмртeна од чадор, кој и се заглавил во градите! Немаше начин да ја спаси

Жена во Јужна Каролина почиaa откако бил згмеченa до смppт од чадор на плажата во Миртл Бич.

Како што објави „Гардијан“, чадорот за сонце на жената и се удрил во градите, објавија властите, а пренесува „Гардијан“.

Чадорот на Тами Перот бил однесен од ветрот околу 12:40 часот кога била на плажата во Гарден Сити, Јужна Каролина, изјави за весникот заменик-истражителот на округот Хори, Тамара Вилард.

Перо (63) почина околу еден час подоцна во болница од траума на градниот кош, рече Вилард.

Чадорите на плажа имаат шилест крај за да ги туркаат во песокот, а нивната широка крошна им овозможува да бидат фатени од силен ветер доколку не се соодветно обезбедени, соопшти американската Комисија за безбедност на потрошувачки производи.

Федералната агенција проценува дека околу 3.000 луѓе се повредени од чадори секоја година.

Американскиот сенатор Тим Кејн и Марк Ворнер од Вирџинија побараа од агенцијата за безбедност да ги разгледа правилата за безбедност на чадор на плажа и да започне безбедносна кампања откако чадорот уби жена од Вирџинија во 2016 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *