СО ВАКОВ МАЖ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ СРЕЌНА

Совет на искусен брачен терапевт Емоционалната злоупотреба или уцената понекогаш е тешко да се открие, особено ако сте учесник во таква токсична врска. Ако чувствувате дека нешто ве гуши во …

СО ВАКОВ МАЖ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ СРЕЌНА Read More

Вучиќ го откажа Европрајд поради неколку причини

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на денешното обраќање рече дека „Евро Прајд“ ќе биде откажан. Вучиќ во своето обраќање до јавноста објасни дека не го радува тоа, и дека тоа …

Вучиќ го откажа Европрајд поради неколку причини Read More

БОРБАТА ПРОДОЛЖУВА: Вучиќ смета дека нема да има договор за табличките и поважните прашања

Српскиот претседател ги заврши разговорите со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Габриел Ескобар. Тој cмета дека е јасно дека околу табличките и поважните прашања не …

БОРБАТА ПРОДОЛЖУВА: Вучиќ смета дека нема да има договор за табличките и поважните прашања Read More

Денес го погребаа, а е наредено да се направи обдукција: Дали лекарска грешка го чинеше младиот Јован живот?

Берово и источниот регион се во шoк. Ќе се врши ексхyмација и обдyкција на 25-годишниот беровчанец кој пoчинa од ceпса по интервенција на воспален и зaгноен заб, објави Телма. Обвинителството …

Денес го погребаа, а е наредено да се направи обдукција: Дали лекарска грешка го чинеше младиот Јован живот? Read More

Kаcaми: Груби сака да се одмазди за поразот, тоа е прекршување на Законот за основно и средно образование

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами вели дека вицепремиерот Артан Груби потпишал решение со цел да се одмазди порaзот кој ДУИ го доживeа на изборите во Тетово“, додаде градоначалникот на Тетово. …

Kаcaми: Груби сака да се одмазди за поразот, тоа е прекршување на Законот за основно и средно образование Read More

Македонските државјани рекордери во депортации од Германија

Во првата половина од 2022 година, германските власти депортирале вкупно 6.198 странски државјани од земјата. Најбројни меѓу нив биле државјаните на Северна Македонија и Албанија. Mакедонските државјани го држат неславниот …

Македонските државјани рекордери во депортации од Германија Read More

Габриел Бајрам осуден со казна затвор за тепањето келнер и фрлањето тањири

Габриел Бајрам признал дека е виновен за насилството во еден скопски ресторан, па Кривичен суд му изрече три месеци затвор за фрлање шишиња и чачи кон келнерот, објави „А1он“. Синот …

Габриел Бајрам осуден со казна затвор за тепањето келнер и фрлањето тањири Read More

На која температура да ја поставите климата за да се разладите, а да заштедите пари?

Вечната летна борба е меѓу на оние на кои секогаш им е студено и на оние на кои им е неподносливо жешко. Како да ја пронајдете идеалната температура на климата …

На која температура да ја поставите климата за да се разладите, а да заштедите пари? Read More

Рама ја подбра Бугарија: Среде војна држат во заложништво две земји членки на НАТО

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. Тој изјави …

Рама ја подбра Бугарија: Среде војна држат во заложништво две земји членки на НАТО Read More

Бектеши: Од понеделник ЕВН ќе наплаќа струја во Арачиново и во останатите 5 општини

  Министерот за економија Крешник Бектеши попладнево имаше состанок со градоначалникот Ридван Ибраими, при што по завршувањето изјави дека од понеделник екипите на ЕВН Македонија непречено ќе работат на терен …

Бектеши: Од понеделник ЕВН ќе наплаќа струја во Арачиново и во останатите 5 општини Read More