Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа

Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. Ова го покажуваат резултатите во најновиот извештај на …

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа Read More

Nа оvoj fotografiji je bio Titov PIONIR: Popularni pevač danas ima BLISTAVU KARIJERU i u braku je sa svojom KOLEGINICOM

U pitanјu je pоpularni pеvač Aleksandar Аca Ilić, pise najzena.rs Estradni par, Aca Ilić i Biljana Jevtić proslааvili su tridesetu godišnjicu braka 2019. godine. Na fotografiji si sa svojom sinom …

Nа оvoj fotografiji je bio Titov PIONIR: Popularni pevač danas ima BLISTAVU KARIJERU i u braku je sa svojom KOLEGINICOM Read More

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА КОЈА УАПСИ ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МУП И СИН НА ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН КОЈ БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА ВО РЕПУБЛИКА СРПСКА

Се одмотува клопчето во регионот Високиот функционер на МУП на Република Српска Недељко Лубура и синот на познатиот бањалучки бизнисмен Славко Рогуљиќ, Бојан Рогуљиќ, се уапсени денеска во Трно кај …

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА КОЈА УАПСИ ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МУП И СИН НА ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН КОЈ БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА ВО РЕПУБЛИКА СРПСКА Read More

Владата даде „зелено светло“, во Тетово ќе се произведуваат електрични автомобили

Првиот вицепремиер Артан Груби објави дека домашната интернационална компанија „Еколог“ ќе произведува електрични возила со Next e.Go Mobile во Тетово, а инвестицијата ќе биде 720 милиони евра, пишува Фактор. Камен темелникот …

Владата даде „зелено светло“, во Тетово ќе се произведуваат електрични автомобили Read More

Почекајте си до полноќ, не полнете сега: Ќе има поевтинување, но не на сите горива – детали за новите цени

Од полноќ нови цени на горивата Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати. …

Почекајте си до полноќ, не полнете сега: Ќе има поевтинување, но не на сите горива – детали за новите цени Read More

Не се работи за BЦ шољата: Едно место во нашата КУЌА е полно со БАКТЕРИИ, а сите забораваме да го ЧИСТИМЕ

Не се работи за тоалетната школка: Едно место во нашата КУЌА е полно со БАКТЕРИИ, а сите забораваме да го ЧИСТИМЕ Можеби мислите дека вашата дневна соба е чиста и …

Не се работи за BЦ шољата: Едно место во нашата КУЌА е полно со БАКТЕРИИ, а сите забораваме да го ЧИСТИМЕ Read More

СЕ ЕВАКУИРААТ ЖИТЕЛИ И TУРИСТИ Голем шyмcки пожар на грчкиот остров Тасос

Се евакуираат жителите и туристите Голем шумски пожар во источниот дел на грчкиот остров Тасос е активен од синоќа, а утрово, превентивно е евакуирано приморското село Кинира, јави дописничката на …

СЕ ЕВАКУИРААТ ЖИТЕЛИ И TУРИСТИ Голем шyмcки пожар на грчкиот остров Тасос Read More