КАРЛЕУША ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕР Уникатен фустан за пејачката (ФОТО)

КАРЛЕУША ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕР Уникатен фустан за пејачката (ФОТО) Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина …

КАРЛЕУША ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕР Уникатен фустан за пејачката (ФОТО) Read More

Тешко повредени четворица малолетници, се забиле во канделабра, па во бетонска жардињера на „Водњанскa“

Рано утрово малолетник со „форд мондео“ удри во метална канделабра и бетонска жардињера на „Водњанска“. – На 19.08.2022 во 04.20 часот било пријавено дека на крстосницата од бул. „Мајка Тереза”, со …

Тешко повредени четворица малолетници, се забиле во канделабра, па во бетонска жардињера на „Водњанскa“ Read More

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јуни годинава изнесува 31.869 денари

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јуни годинава изнесува 31.869 денари и во однос на јуни лани е зголемена за 10,9 проценти, објави денеска Државниот завод за статистика. Ваквото …

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јуни годинава изнесува 31.869 денари Read More

Николај Милков: Пред да влезе во ЕУ, Македонија треба да се раздели со лажните парадигми во историјата

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков. – Сега имаме механизам …

Николај Милков: Пред да влезе во ЕУ, Македонија треба да се раздели со лажните парадигми во историјата Read More

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари.. На 18.08.2022 година, 74-годишна жителка на Охрид, во СВР Охрид …

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари Read More

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари На 18.08.2022 година, 74-годишна жителка на Охрид, во СВР Охрид …

Дала 3.000 евра на лице кое ја излажало дека ќерка и е повредена во несреќа, па потребни и се пари Read More

УБАВА ВЕСТ: Од септември со покачени плати, објавени секторите каде ќе има зголемување

СДСМ како одговорна партија во изминативе години донесе важни законски решенија кои значеа повеќе пари кај граѓаните и грижа за нивниот економски стандард“, соопштуваат утрово од владејачката партија. „Со неодамна …

УБАВА ВЕСТ: Од септември со покачени плати, објавени секторите каде ќе има зголемување Read More

Повредена мечка на делницата Дебар – Маврово, може да биде агресивна

Националниот парк „Маврово” доцна синоќа на официјалната Фејсбук страна објави информација за повредена мечка на делницата Дебар – Маврово, на потегот помеѓу село Јанче и Ростушки мост, која би можела …

Повредена мечка на делницата Дебар – Маврово, може да биде агресивна Read More

Маричиќ за повикот на ВМРО-ДПМНЕ: Рано е за гласање на уставните измени, имаме време за тој потег

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ индиректно ги отфрли барањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ уставните измени за Бугарите да бидат ставени веднаш на гласање во Собранието порачувајќи сосема спротивно – дека …

Маричиќ за повикот на ВМРО-ДПМНЕ: Рано е за гласање на уставните измени, имаме време за тој потег Read More