Oва се најпознатите автомобили во Југославија

Oва се најпознатите автомобили во Југославија Се верува дека првиот автомобил произведен во Југославија бил оној кој лично го развил Ловро Осредкар од Љубљана во 1948 година. Во подоцнежниот период, …

Oва се најпознатите автомобили во Југославија Read More

Ова се најпопуларните автомобили во Југославија – еве кој го создаде и првиот автомобил во тоа време (Фото)

Се верува дека првиот автомобил произведен во Југославија бил оној кој лично го развил Ловро Осредкар од Љубљана во 1948 година. Во подоцнежниот период, тој зел една од многуте воени …

Ова се најпопуларните автомобили во Југославија – еве кој го создаде и првиот автомобил во тоа време (Фото) Read More

МОН соопшти КОГА ќе започне учебната година за средните и основните училишта

Учебната 2022-2023 година ќе започне на 1 септември и за оваа цел, веќе се усвоени и објавени Kалендарите за организација на работата на јавните средни училишта и на основните училишта …

МОН соопшти КОГА ќе започне учебната година за средните и основните училишта Read More

Антониа Гиговска му откажа на Груби: Не ме интересира политика

Антониа Гиговска го откажа настапот на таканаречениот „Peace festival“, кој го организира Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците во рамките на одбележувањето на Охридскиот рамковен договор годинава. Првото …

Антониа Гиговска му откажа на Груби: Не ме интересира политика Read More

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа

Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот на дневна основа се далеку над европскиот просек. Ова го покажуваат резултатите во најновиот извештај на …

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа Read More

Nа оvoj fotografiji je bio Titov PIONIR: Popularni pevač danas ima BLISTAVU KARIJERU i u braku je sa svojom KOLEGINICOM

U pitanјu je pоpularni pеvač Aleksandar Аca Ilić, pise najzena.rs Estradni par, Aca Ilić i Biljana Jevtić proslааvili su tridesetu godišnjicu braka 2019. godine. Na fotografiji si sa svojom sinom …

Nа оvoj fotografiji je bio Titov PIONIR: Popularni pevač danas ima BLISTAVU KARIJERU i u braku je sa svojom KOLEGINICOM Read More

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА КОЈА УАПСИ ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МУП И СИН НА ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН КОЈ БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА ВО РЕПУБЛИКА СРПСКА

Се одмотува клопчето во регионот Високиот функционер на МУП на Република Српска Недељко Лубура и синот на познатиот бањалучки бизнисмен Славко Рогуљиќ, Бојан Рогуљиќ, се уапсени денеска во Трно кај …

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА КОЈА УАПСИ ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МУП И СИН НА ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН КОЈ БИЛ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА ВО РЕПУБЛИКА СРПСКА Read More

Владата даде „зелено светло“, во Тетово ќе се произведуваат електрични автомобили

Првиот вицепремиер Артан Груби објави дека домашната интернационална компанија „Еколог“ ќе произведува електрични возила со Next e.Go Mobile во Тетово, а инвестицијата ќе биде 720 милиони евра, пишува Фактор. Камен темелникот …

Владата даде „зелено светло“, во Тетово ќе се произведуваат електрични автомобили Read More

Почекајте си до полноќ, не полнете сега: Ќе има поевтинување, но не на сите горива – детали за новите цени

Од полноќ нови цени на горивата Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати. …

Почекајте си до полноќ, не полнете сега: Ќе има поевтинување, но не на сите горива – детали за новите цени Read More