Ново ВИДЕО: Подолга верзија од палењето на бугарскиот клуб од Ламбе

Откако во текот на денот беше објавено видео, сега е објавена и подолга верзија од истото дело Во продолжение го имате и видеото Порталот Трибуна доби подолго видео од обидот …

Ново ВИДЕО: Подолга верзија од палењето на бугарскиот клуб од Ламбе Read More

Д-р Петличковски кажа дали има потреба од нови ковид мерки

Докторот го кажа мислењето Според него нема потреба од нови мерки Со моменталната ковид-ситуација нема потреба од нови рестриктивни мерки, последните препораки за задолжително носење на мас ки во болници, …

Д-р Петличковски кажа дали има потреба од нови ковид мерки Read More

Тежок скандал во „Комунална хигиена – Скопје“: Службеничка одзеде телефон на новинарот Салиу и го бркаше од просторија

За среќа Фуркан ги фатил сите моменти преку телефонот Линкот од видеото го имате подолу Службеници од секторот за односи со јавност и од обезбедувањето на „Комунална хигиена – Скопје” …

Тежок скандал во „Комунална хигиена – Скопје“: Службеничка одзеде телефон на новинарот Салиу и го бркаше од просторија Read More

Излезе и ВИДЕО: Како Ламбе го пали бугарскиот клуб – за малку ќе се повредел самиот

На видеото се гледа како тој го сторил делото Порталот 4NEWS.mk објави ексклузивно видео како Ламбе Алабаковски го пали културниот центар „Иван Михајлов“- Битола. На почетокот на месец јуни пејачот …

Излезе и ВИДЕО: Како Ламбе го пали бугарскиот клуб – за малку ќе се повредел самиот Read More

Неделен хороскоп: Овие знаци ќе заработат повеќе пари

Неделен хороскоп: Овие знаци ќе заработат повеќе пари Дознајте што предвидува неделниот хороскоп за пари за 8-14 август за вашиот знак! Овен Планетите ќе поттикнат некарактеристична желба за ред, организација …

Неделен хороскоп: Овие знаци ќе заработат повеќе пари Read More

Поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје од Управата за финансиска полиција

Соопштение испратија од Управата за финансиска полиција Од Управата за финансиска полиција, не информираат колку лица конкретно се опфатени со пријавата. Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до …

Поднесена кривична пријава до ОЈО Скопје од Управата за финансиска полиција Read More

УБАВА ВЕСТ: ГОЛЕМО HAMAЛУBAЊЕ на цената на горивата

Големо намалување на горивата е најавено за вечерва од полноќ. ЕУРОСУПЕР 95 поевтинува за 3,5 денари, и вечерва од полноќ ќе се продава за 90 денари по литар. ЕУРОСУПЕР 98 …

УБАВА ВЕСТ: ГОЛЕМО HAMAЛУBAЊЕ на цената на горивата Read More

УБАВА ВЕСТ: ГОЛЕМО HAMAЛУBAЊЕ на цената на горивата

Големо намалување на горивата е најавено за вечерва од полноќ. ЕУРОСУПЕР 95 поевтинува за 3,5 денари, и вечерва од полноќ ќе се продава за 90 денари по литар. ЕУРОСУПЕР 98 …

УБАВА ВЕСТ: ГОЛЕМО HAMAЛУBAЊЕ на цената на горивата Read More

Одложена затворската казна на Сашо Мијалков

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, наместо утре, во затворот во Струга ќе влезе на 22 август, дознава неофицијално ,,Фокус”. Мијалков добил одложување на извршувањето на казната за две недели. …

Одложена затворската казна на Сашо Мијалков Read More