ОБЈАСНИ ЗОШТО ГИ ПРОДАЛ Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари

Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари Американскиот милијардер Илон Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари, што е најголема продажба досега. Тоа е со цел, …

ОБЈАСНИ ЗОШТО ГИ ПРОДАЛ Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари Read More

БАЈДЕН НЕ МОЖЕ ДА СИ ГО ОБЛЕЧЕ ПАЛТОТО Нов видео-бисер стана хит на социјалните мрежи

Бајден мака мачеше да го облече палтото Ветрот не му дозволи на американскиот претседател Џо Бајден да си го облече палтото, па за тоа по некое време мораше да му …

БАЈДЕН НЕ МОЖЕ ДА СИ ГО ОБЛЕЧЕ ПАЛТОТО Нов видео-бисер стана хит на социјалните мрежи Read More

Нов вирyс се поjaви во Кина: Заразени 35 луѓе – имаат треска, замор, кашлица, анорексија

Нов вирyс се поjaви во Кина: Заразени 35 луѓе – имаат треска, замор, кашлица, анорексија Нов тип на хенипавирус добиен од животинско потекло, Langia henipavirus, кој може да зарази луѓе …

Нов вирyс се поjaви во Кина: Заразени 35 луѓе – имаат треска, замор, кашлица, анорексија Read More

Во пелени сакале да прошверцуваат злато вредно 19.000 евра

Во пелени сакале да прошверцувaaт злато вредно 19.000 евра Српските цариници на граничниот премин Прешево спречиле двајца патници да прошверцуваат златен накит вреден над 2,2 милиона динари (околу 19.000 евра) …

Во пелени сакале да прошверцуваат злато вредно 19.000 евра Read More

Кои се Татари на Балканот? Прашање во Хрватска за кое се добива награда и се продолжува играта

Кој народ е наречен по татарскиот народ кој ги има покорено Словените, направено своја држава и потоа брзо се има словенизирано? Oва прашaње го доби учесник во хрватскиот квиз „Ловец“ …

Кои се Татари на Балканот? Прашање во Хрватска за кое се добива награда и се продолжува играта Read More

Вучиќ е уверен во едно нешто за зимава: Добра вест за србите

Вучиќ со убава веест Додека сите мислат како да врзат крај со крај поради светската криза, Вучиќ задоволен Уверен е дека граѓаните на Србија ќе имаат за нијасна помалку студена …

Вучиќ е уверен во едно нешто за зимава: Добра вест за србите Read More

Арсовска одговори за отказите на 33 луѓе: Не доаѓале на работа

Првиот човек на Град Скопје Данела Арсовска одговори на обвинувањата за отказите на 33 лица Тоа што на некого не му е продолжен договорот, значи дека раководството не е задоволно …

Арсовска одговори за отказите на 33 луѓе: Не доаѓале на работа Read More

Арсовска за отпуштањата – ќе се продолжи со овие реформи: Не е дозволиво да се зема плата без да се доаѓа на работа

Водачот на Град Скопје Данела Арсовска одговори на проозивките и обвинувањата за отпуштањата Тоа што на некого не му е продолжен договорот, значи дека раководството не е задоволно од неговата …

Арсовска за отпуштањата – ќе се продолжи со овие реформи: Не е дозволиво да се зема плата без да се доаѓа на работа Read More

Какви необични работи си дозволил Гејтс поради неговото богатство: Тежи милијарди, а важи за скромен човек

Има милијарди зад себе, за некои важи за скромен човек Кој е Гejтс? Овој масивен приватен авион чини 40 милиони долари и е еден од најголемите приватни авиони на планетата. …

Какви необични работи си дозволил Гејтс поради неговото богатство: Тежи милијарди, а важи за скромен човек Read More

Од 1 септември се спојуваат историја и општество, второодделенците ќе учат за идентитет

Од 1 септември во петто се спојуваат историја и општество,второодделенците ќе учат за идентитет Дали новите наставни програми за второ и петто одделение се соодветно прилагодени за возраста на учениците? …

Од 1 септември се спојуваат историја и општество, второодделенците ќе учат за идентитет Read More